Piotr Dziubek

Piotr Dziubek ur. 03.01.1974 we Wrocławiu. Od siódmego roku życia rozpoczął naukę gry na akordeonie w Szkole Muzycznej we Wrocławiu. Kolejno ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu i Akademię Muzyczną im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie akordeonu. Ukończenie tej uczelni z wyróżnieniem umożliwiło mu otrzymanie w roku 1997 pracy w Akademii Muzycznej w klasie akordeonu, gdzie pracuję do dnia dzisiejszego. W całym okresie edukacji muzycznej jak i po jej ukończeniu uczestniczył w wielu konkursach i koncertach zarówno w kraju jak i zagranicą. Za swoje największe osiągnięcia artystyczne związane z grą na instrumencie uważa:

III Nagroda - Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy, Klingenthall (Niemcy)
III Nagroda - Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy, Castelfidardo(Włochy)
IV Nagroda - Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy, Katowice
IV Nagroda - Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy, Kraków
II Nagroda - Dolnośląskie prezentacje Muzyczne, Wrocław
I Nagroda - Festiwal Baltica-Harmonica, St. Petersburg (Rosja)
I Nagroda - Festiwal Zespołów Kameralnych Euroregionu Nysa, Jawor
Stypendium Ministra kultury dla Dzieci Wybitnie Uzdolnionych
Udział w Koncercie Roku dla najlepszych 8 studentów w Polsce

Jako muzyk brał udział w wielu ważnych festiwalach muzycznych w Polsce, między innymi: Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej (1994,2002), Przegląd Piosenki Aktorskiej (2000, 2001, 2002), Przystanek Woodstock ( 1998, 1999, 2000), Jazz nad Odrą (1998, 1999), Blues nad Bobrem (1999, 2000). W swoim dorobku artystycznym posiada wiele prawykonań utworów kompozytorów polskich i zagranicznych zarówno na instrument solo jak też z towarzyszeniem zespołów kameralnych i orkiestr. Uczestniczył także jako wykonawca w wielu projektach muzycznych, teatralnych i rozrywkowych. Do tych najbardziej interesujących należą współpraca z: Big-Bandem Aleksandra Mazura, Justyną Steczkowską, Swawolnym Dyziem, Pawłem Kukizem, Mateuszem Pospieszalskim, Konradem Imielą, Markiem Bałatą, Ewą Urygą, Robertem Szydło, Salted Peanets, Leszkiem Biolikiem.

W roku ubiegłym wyprodukował wraz z gronem przyjaciół swoją pierwszą płytę łączącą wszystkie stylistyki w których chętnie się porusza. Początkową ideą wspólnego muzykowania było przede wszystkim zrealizowanie nagrań na płytę. Pozytywne recenzje (prasowe i radiowe) a także zainteresowanie koncertami, którym towarzyszyła promocja płyty, zachęciły ich do propagowania tego rodzaju muzyki szerszej rzeszy odbiorców. Muzyczną treść płyty charakteryzują przede wszystkim inklinacje muzyką jazzową, która przy dość klasycznej formie i instrumentacji pozostawia wiele swobody na indywidualną interpretację wykonawców. Płyta ukazała się w Polsce w marcu 2001 roku wydana przez Piotra Dziubka i Studio nagrań "Voiceland". Obecnie oprócz pracy w Akademii Muzycznej Piotr Dziubek jest również wykładowcą Wrocławskiej Szkoly Jazzowej założonej przez Zbigniewa Czwojdę. Jest także producentem muzyki filmowej, teatralnej i reklamowej przy studiu muzycznym Voiceland we Wrocławiu.